Mężczyzna z opaską na kostkę wierci dziurę w desce w obecności przyglądającej się mu uśmiechniętej kobiety.

Jak długo nosić ortezę lub produkt stabilizujący

Borykasz się z bólem stawów wskutek ostrego urazu lub przewlekłej choroby? Dowiedz się, jak długo nosić opaskę, aby wspomóc rekonwalescencję.

Uraz nadgarstka, kostki lub kolana może powodować ból i dyskomfort, uniemożliwiając normalne poruszanie się. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym problemem może być zastosowanie stabilizatora.

Czas, przez jaki trzeba będzie go stosować zależy od różnych czynników, m.in. rodzaju urazu lub dolegliwości, jego charakteru – ostrego lub przewlekłego, umiejscowienia w ciele oraz poziomu codziennej aktywności w danym przypadku.

W przypadku ostrego urazu pozytywny wpływ może mieć noszenie produktu stabilizującego przez cały okres rekonwalescencji. Jeśli chodzi o schorzenia przewlekłe, pomocne może okazać się jak najczęstsze zakładanie opaski lub stabilizatora.

Jedynie pracownik ochrony zdrowia jest w stanie wskazać najbardziej odpowiedni czas noszenia produktów stabilizujących, ponieważ czas ten zależy od indywidualnych przypadków. Czytaj dalej, aby zapoznać się z zalecanym orientacyjnie czasem noszenia stabilizatorów oraz sposobem korzystania z nich w celu wspierania rekonwalescencji.

Kobieta w sportowych legginsach i z opaską na kostkę rozciąga stopy na macie do ćwiczeń.

Jak długo nosić stabilizator na kostkę?

W wypadku zwichnięcia kostki, produkt taki jak Actimove Sports Edition Stabilizator stawu skokowego z elastycznym pasem do owijania może pomóc złagodzić ból w trakcie rehabilitacji oraz zapobiec odnowieniu się kontuzji. Ile godzin nosić stabilizator? Zazwyczaj zaleca się noszenie go w trakcie wykonywania ćwiczeń lub prowadzenia aktywności fizycznej, tj. od 30 do 180 minut dziennie. 

Kobieta w ubraniu sportowym w pozie charakterystycznej dla kickboxingu z opaską na kostce.

Jak długo nosić stabilizator na kostkę?

Czy potrzebujesz produktu, który oferuje stabilizację w wypadku poważniejszego urazu lub zwichnięcia kostki? W tym przypadku warto sięgnąć po Actimove Sports Edition Stabilizator stawu skokowego ze skrzyżowanymi paskami. Czas noszenia opaski na kostkę należy omówić z lekarzem specjalistą, który będzie również w stanie stwierdzić, czy ortezę stabilizującą na kostkę stosować także w nocy.

Kobieta z ortezą stabilizującą nadgarstek wiąże kokardę na prezencie, podczas gdy druga, młodsza kobieta obcina nożyczkami wstążki.

Jak długo nosić ortezę lub stabilizator nadgarstka?

Actimove Sports Edition Stabilizator nadgarstka może przyczynić się do złagodzenia bólu nadgarstka po kontuzji sportowej. Może też pomóc zapobiec odnowieniu się urazu. Należy zasięgnąć porady odnośnie tego, jak długo nosić ortezę nadgarstka, w zależności od indywidualnego przypadku. Większość użytkowników twierdzi, że stosowanie ortezy przez dwa do sześciu tygodni jest wystarczającym okresem rekonwalescencji po zwichnięciu nadgarstka. Konieczne może okazać się dalsze stosowanie ortezy podczas aktywności fizycznej, w tym uprawiania sportu, aby zapobiec odnowieniu się kontuzji.

Ból nadgarstka może także wynikać ze schorzeń przewlekłych, np. chronicznego przeciążenia ścięgien i mięśni (repetitive strain injury, RSI). Osoby z taką dolegliwością nadgarstka często zgłaszają tępy ból lub pulsowanie. Actimove Professional Line Orteza nadgarstka ManuMotion została ukształtowana specjalnie zgodnie z anatomią nadgarstka, a dla zapewnienia komfortu została w niej zastosowana technologia dzianiny 3D. W przypadku chronicznego bólu i powtarzalnych urazów przeciążeniowych zbawiennym może okazać się noszenie ortezy nadgarstka w miarę możliwości jak najdłużej w ciągu dnia, o ile tylko jest to wygodne.

Jedynie pracownik ochrony zdrowia jest w stanie wskazać najbardziej odpowiedni czas noszenia produktów stabilizujących, ponieważ czas ten zależy od indywidualnych przypadków.

Kobieta w zielonej kamizelce sportowej unosi ramię z opaską na nadgarstku

Jak długo nosić ortezę lub stabilizator nadgarstka?

Osoby cierpiące na zespół cieśni nadgarstka mogą doświadczać uczucia mrowienia w okolicy nadgarstka i palców, które może nasilać się w nocy. Ulgę może przynieść zastosowanie produktu stabilizującego, takiego jak Actimove Sports Edition Stabilizator nadgarstka. W większości przypadków produkt ten można nosić przez kilka tygodni, również nocą, kiedy objawy zwykle nasilają się lub są najbardziej dotkliwe. Niekiedy zespół cieśni nadgarstka może wymagać interwencji chirurgicznej. W związku z tym warto zapytać lekarza lub terapeuty o najlepszy w danym przypadku sposób postępowania.

Kobieta z opaską na kolanie schyla się, aby pogłaskać psa na trawiastej łące

Jak długo nosić opaskę na kolano?

W wypadku kolana biegacza, można skorzystać z celowanego uśmierzania bólu, jakie zapewnia np. opaska Actimove Sports Edition Opaska stabilizująca rzepkę. Opaska ta jest wyrobem, po który często sięgają biegacze w okresie zaostrzenia bólu. Produkt ten pozostaje w miejscu podczas ruchu dzięki wyściółce z punktowymi elementami silikonowymi i można korzystać z niego przez cały czas uprawiania aktywności fizycznej.

Ból kolana wywoływany przez schorzenie przewlekłe, takie jak zapalenie stawów, może wymagać zastosowania wyrobu specjalistycznego, takiego jak opaska stosowana w leczeniu zapalenia stawów Actimove Arthritis Care Opaska na kolano. Ból związany z zapaleniem stawów może nasilać się w miarę upływu czasu lub okazjonalnie nawracać lub narastać. W większości przypadków można nosić opaskę tak długo, jak wydaje się to korzystne w celu ograniczenia bólu i obrzęku. Należy skonsultować się z lekarzem, który udzieli porady w konkretnej sytuacji.

Mężczyzna z opaską na kolanie siedzi na podłodze, trzymając rękę na piłce

Jak długo nosić ortezę kolana?

W przypadku dolegliwości takich jak zwichnięcia i naderwania ACL, LCL, MCL lub PCL w stopniu lekkim i umiarkowanym, jak również w zwyrodnieniowej chorobie stawów, korzystne może okazać się zastosowanie solidnej ortezy stabilizującej kolano, np. Actimove Sports Edition Orteza stawu kolanowego. Należy skonsultować z lekarzem, jak długonosić ortezę kolana.

Powiązane artykuły