

Kiedy stosować opaskę na kolano?
Noszenie opaski może być użytecznym uzupełnieniem ogólnego planu rekonwalescencji w przypadku bólu lub choroby kolan. Bolące kolano może powodować dyskomfort podczas chodzenia lub stania. Noszenie opaski może pomóc zminimalizować ból przed powrotem do zdrowia. Opaski na kolano zwykle nie rzucają się w oczy i można je wygodnie nosić praktycznie pod każdym ubraniem. Ogólnie rzecz biorac, opaski na kolano stosuje się w celu zabezpieczenia stawu kolanowego podczas uprawiania sportu lub w czasie codziennej aktywności.
Jak dobrać opaskę na kolano? Lekarz lub terapeuta mogą pomóc w wyborze pomiędzy opaską a stabilizatorem na kolano. Specjalista będzie również w stanie stwierdzić, kiedy i jak długo należy stosować wybrany produkt.
Opaski na zwichnięte kolana
Zwichnięcia lub przeciążenia kolana można nabawić się w każdej chwili podczas uprawiania sportu lub innej aktywności fizycznej. Urazy te wynikają zazwyczaj z nadmiernego rozciągnięcia, używania, lub niefortunnego skręcenia kolana. Do objawów zwichnięcia kolana należy ból, obrzęk, sztywność, a niekiedy zasiniaczenie lub przebarwienie skóry w okolicy stawu.
Opaski stosowane w przewlekłym bólu kolana
W wypadku przewlekłego bólu kolana,opaski na kolano Actimove Everyday Supports zapewnią solidny ucisk i niezawodne wsparcie pozwalające ograniczyć ból i zwiększyć codzienną mobilność. Zależnie od potrzeb można wybrać model z zakrytą rzepką lub dodatkowo z dwoma fiszbinami. Specjalna spiralna konstrukcja ułatwia pewne i wygodne założenie opaski.
Produkt posiada z tyłu miękką i gładką strefę ruchu Motion-Comfort-Zone zastosowaną specjalnie z uwagi na wrażliwy obszar z tyłu kolana.
Opaski na kolano w leczeniu zapalenia ścięgien
Do zapalenia ścięgien dochodzi, gdy w wyniku urazu rozwija się w nich stan zapalny. Określane niekiedy jako zapalenie więzadła rzepki schorzenie dotyczy ścięgna łączącego rzepkę z kością piszczelową. Więzadło rzepki współpracuje z mięśniami uda, umożliwiając wyprostowanie kolana, dzięki czemu możemy biegać, skakać i kopać. Dolegliwość ta, określana również jako kolano skoczka, jest powszechna u osób uprawiających takie dyscypliny sportu jak koszykówka lub siatkówka.
- Ból między rzepką a piszczelą, nasilający się w trakcie wykonywania ruchu
- Tkliwość objętego stanem zapalnym ścięgna
- Obrzęk
- Uczucie chrobotania podczas ruchu
- Zgrubienie ścięgna
- Ograniczenie zakresu ruchu
Opaska na kolano do stosowania w leczeniu zapalenia stawów
Choroba zwyrodnieniowa stawów stanowi najczęściej występującą postać zapalenia stawów i może dotykać obu kolan jednocześnie. Chociaż może ona dotyczyć ludzi w różnym wieku, częściej występuje u osób starszych. Ta choroba zwyrodnieniowa wywołuje zapalenie i degradację chrząstki stawu kolanowego, która powleka końcówki kości, działając niczym poduszka i umożliwiając płynne zginanie i prostowanie kolana. Objawy obejmują ból, opuchliznę oraz sztywność.
Opaski na kolano stosowane po naderwaniu więzadła lub ścięgna
Zbudowane z tkanek miękkich struktury kolana, m.in. chrząstka, więzadła i ścięgna, mogą ulec naderwaniu. Najpowszechniejsze rodzaje naderwań w obszarze kolana dotyczą więzadła krzyżowego przedniego (anterior cruciate ligament, czyli ACL), oraz łąkotek. Mogą one powstać podczas uprawiania sportu i gier zespołowych albo na skutek nagłego urazu w wyniku uderzenia.
- Znacznie ograniczony zakres ruchu
- Ból w pozycji stojącej
- Niestabilność
- Uczucie trzaskania w kolanie
Ortezy stabilizujące kolana w zespole bólu rzepkowo-udowego
Zespół bólu rzepkowo-udowego, w skrócie PFPS (Patellofemoral Pain Syndrome), to schorzenie kolana, które wywołuje ból przedniej części kolana, w okolicy stawu rzepkowo-udowego. Jest to staw utworzony przez rzepkę, będącą największą trzeszczką w ludzkim ciele, i kość udową.
- Ból z przodu kolana lub za rzepką
- Ból narastający w trakcie aktywności
- Ból pojawiający się po spędzeniu dłuższego czasu w pozycji siedzącej.
- Ból podczas schodzenia po schodach